Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlava plná přízraků

15. 5. 2019

Obyčejný život obyčejné rodiny Barrettových z provinčního prostředí Nové Anglie se rozpadne poté, co jejich čtrnáctiletá dcera Marjorie začne mít noční můry, vyprávět úděsné příběhy, chovat se nepřístojně, napadat svou mladší sestru Meredith. Lékaři nedokážou Marjorie pomoci, její otec se proto obrátí na místního kněze. Mohl snad dívku posednout ďábel? A pomůže jeho vymítání? Lákavé téma přitáhne pozornost televize - a Barrettovi uvítají možnost přivydělat si na péči o dceru tím, že do svého soukromí vpustí všudypřítomné kamery. Když však události přerostou v tragédii, reality show rázem vyvolá skandál. 

Patnáct let poté osloví Meredith Barretovou spisovatelka, která chce vydat knihu o případu jejich rodiny. A Merry začne vzpomínat... Co když bylo tenkrát všechno naopak? 

Hororový román Paula Tremblayho otevřel nejedno palčivé téma dnešní moderní společnosti - morální a sociální krize a úniky z nich do světa náboženského fanatismu či mediálního voyeurství. A sklidil zasloužený zájem čtenářů a ocenění kritiků, mj. v podobě zisku prestižní Bram Stoker Award za román roku 2015. 

 

Náhledy fotografií ze složky Hlava plná přízraků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář